Kemal Muratğlu'nun Başarıya Giden Yoldaki Hayatı

Başarılı girişimciler, eski alışkanlıklarından kurtulup yeni fikirler üretmeye ve onları halletmeye kendini adamış kişilerdir. Yeni fikirler, öngörü sahibi düşünceler ve ufuk açıcı planlar icra eden girişimciler her zaman bir numara olurlar.

Başarılı iş fikirleri kabul eden, araştıran ve risk alan girişimciler para kazanmanın yollarını iyi bilir. Başarılı girişimci hikayeleri okuyarak siz de esin alabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz. Peki başarılı girişimciler neler yapar?

Mütevazı Bir yaşam tarzı

Başarılı girişimciler; daha azca tüketip daha çok üretmenin yollarını arar. Geçmişe takılmaz. Hayır demesini bilir. Telefonunu kapatıp işlerine odaklanabilir. Mükemmelliyetçilikten vazgeçer ve problem yaratan ilişkilerini bitirmesini bilir. Yaşadığı evi ve yeri tertipli tutar. Sade şeyler giyer. Tertipli olarak spor ve meditasyon yapar.

Erken Kalkan Yol Alır

Erken kalkan kişiler her vakit daha başarılı olur. Erken kalkmak için tam karanlıkta uyumalısınız. Böylece melatonin hormonu salgılar ve uykunuzu tam alırsınız. Yatmadan önce ertesi gün yapacağınız işleri listelerseniz erken kalkmak için motive olursunuz. Uyumadan önce telefonunuzu mutlaka kapatın ve su içmeden uyumayın. Yatmadan önce kitap okuyarak hem rahatlar aynı zamanda esin alırsınız. Sıcak bir ortamda uyumak sizi daha çok dinlendirir. Son olarak da alarmınızı yatağınızdan uzağa koyun ki sabah kalkmak basit olsun.

Güne En Zor İşle Başlayın

Başarılı insanoğlu çoğu zaman güne en zor iş ile adım atar. Böylece daha sonra yaptıkları her iş onlara kolay gelecektir. Gününüzü görsel olarak hayal edin böylece iyi bir biçimde planlamış olmuş olursunuz. Güne spor yaparak başlamak da hem stres atmanıza bununla birlikte zinde kalmanıza destek verir. Devamlı e-maillerinizi denetim etmek gerçek bir iş değildir. Gerçekten bir işe başlayın ve ona odaklanın.

Daha Hızlı Çalışın

Tek bir mevzuyu düşünmeye odaklanırsanız daha hızlı çalışırsınız. Çalışırken müzik dinlemek işlerinizi daha hızlı yapmanızı sağlar. Eğer aklınız bir mevzuya çok takılırsa işinize ara vermeyin ve devam edin. Meydana getirdiğinız işin ilk taslağını çok hızlı hazırlayın. Kötü olması önemli değil fakat ilk taslağın hızlı olması size vakit kazandıracaktır. Çalışırken kesinlikle odanızın aydınlık olmasına dikkat edin. Çünkü aydınlık ortamda çalışmak verimliliği arttırır. Maillerinizi kısa yazın ki zamanı verimli bir halde kullanmış olun.